Czy warto kupować podróbki zegarków?

Każdy z nas wie, że zegarki automatyczne dobrej firmy nieco kosztują. Oczywiście chcielibyśmy nieco zaoszczędzić jeśli tylko się da, również przy tego typu zakupie. Obecnie rynek zegarmistrzowski jest bardzo rozbudowany i kupimy czasomierze w naprawdę różnych cenach. Trzeba jednak powiedzieć sobie od razu, że nie wszystko co tanie wyniesie nas w ogólnym rozrachunku mniej.

Jest wiele podróbek markowych produktów, które może i kupimy za niską cenę, ale będziemy szybko żałowali wydanych pieniędzy. Nie opłaca się bowiem kupować azjatyckich produktów imitujących markowe zegarki. Są one o wiele mniej żywotne – już po kilku dniach użytkowania są w stanie się rozlecieć, a naprawy tego typu zegarków żaden zegarmistrz się nie podejmie – to będzie po prostu nieopłacalne.

Trzeba będzie kupić nowy zegarek i znów wydać na niego pieniądze. Podróbki zegarków są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, można je bardzo łatwo uszkodzić i oczywiście nie ma co liczyć na gwarancję producenta. Bardzo często takie zegarki ogólnie wyglądają dość dobrze, ale gdy przyjrzymy się szczegółom, możemy poczuć rozczarowanie – wykorzystane materiały i sposób wykończenia ewidentnie świadczą o niskiej jakości.

Jeśli zainwestujemy w markowy zegarek to wydamy na niego nawet kilka razy więcej ale będziemy się nim cieszyli przez lata i nie będziemy musieli się wstydzić, że nosimy podróbki które ciągle się psują. Chyba lepiej nieco dołożyć, ponieważ często mówi się, że to co tanie nie zawsze wychodzi nas tanio. Ciągłe naprawy podróbek czy nawet kupowanie coraz to nowszych zegarków niskiej jakości po pewnym czasie przewyższy wartość markowego zegarka.

Dodaj komentarz