Czym różnią się zegarki nowoczesne od historycznych?

Zegarki nowoczesne zdecydowanie celują designem i funkcjami w przyszłość. Bardzo często wyglądają jak gadżet kosmiczny, a nie produkt ziemski. Stawia się także na ich wytrzymałość. Niektóre mają przetrwać naprawdę ekstremalne warunki, jak wysoka temperatura, duża wysokość lub głębokość podczas zanurzenia. Stosuje się, dlatego nowoczesne materiały, takie jak karbon, tytan, tworzywa sztuczne i stopy metali. Serce to bezszelestny mechanizm kwarcowy napędzany przez kilka lat jedną baterią, lub nawet przez „wieczność” dzięki ładującym mikro panelom solarnym. Wybierając taki element garderoby mocno akcentujemy przynależność do nowoczesnego świata i chęć korzystania z dorobku techniki.

Zegarki Historyczne to swoisty wehikuł czasu. Wygląd nawiązujący do korzeni sztuki zegarmistrzowskiej. Koperta ze stali szlachetnej, pasek opinający nadgarstek ze skóry naturalnej najwyższej jakości, a na klasycznej tarczy płynące w stałym rytmie wskazówki. Bardzo częste są nawiązania do awionautyki i pierwszych podbojów przestworzy. Twórcy maszyn latających to przecież także założyciele rodzinnych manufaktur zegarowych. W tym przypadku serce czasomierza zaczyna bić w słyszalny sposób. Ciche tykanie mechanizmu, leki szmer wachnika nakręcającego sprężynę mechanizmu – to wszystko tworzy niesamowity klimat.  Nosząc taki zegarek za każdym razem spoglądając na niego możesz odbyć krótką podróż w przeszłość, poczuć się jak prekursor lotnictwa lub elegancki dżentelmen w surducie.

Jaki zegarek więc wybrać? Nowoczesny czy tradycyjny? Zanim zdecydujesz musisz wsłuchać się w to jak bije, a raczej tyka Twoje serce w świecie zegarków…

Dodaj komentarz