Pierre Cardin

Pierre Cardin to zarówno osoba, jak i marka. Francuski projektant mody działający w branży od 1950 roku, kiedy założył swój pierwszy dom mody, odznacza się awangardowym stylem. W swoich projektach wykorzystuje geometryczne kształty i motywy. Uznawany jest za wizjonera w dziedzinie sztuki, biznesu oraz dyplomacji publicznej. Stał się prekursorem międzynarodowej mody i jej obecnego kształtu. W sztuce i modzie, jego sukces jest naznaczony światem francuskiego HauteCouture. Jednak w nieco innym wydaniu. Zdjął ten wyjątkowy styl z piedestału i zaczął sprzedawać te wyjątkowe kreacje dla mas. Było to przełomowe wydarzenie w światowej modzie. Kilkadziesiąt lat później w ślady za nim poszli inni projektanci, którzy również zaczęli tworzyć wyjątkowe, ręcznie robione kreacje dla mas.

 

W 1970 roku otworzył w Paryżu Espace Cardin Gallery, w której można znaleźć prace najzdolniejszych młodych twórców i artystów. Pola Elizejskie wiele zyskały, odkąd francuski projektant zagościł w ich obrębie.

 

Pierre Cardin to jednak nie tylko moda rozumiana, jako piękne suknie i garnitury. To również zegarki odznaczające się klasycznym stylem. Stanowią świetnie uzupełnienie eleganckich strojów, jakie tworzy projektant. W niektórych czasomierzach można odnaleźć elementy zaczerpnięte z nowoczesnych trendów. Dobrym przykładem jest model zegarka z kolorowym, parcianym paskiem.

 

Zegarki francuskiego projektanta to bez wątpienie ukłon w kierunku klasyki. Nie znajdziesz tu zwariowanych, nowatorskich modeli. Jednak, to właśnie w standardowych rozwiązaniach tkwi piękno i ponadczasowy charakter. Pierre Cardin w prostych wzorach udaje się zawrzeć wszystko, to co w modzie jest najważniejsze. Bez zbędnego szaleństwa tworzy kolekcje wyjątkowych zegarków dedykowanych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jest to zdecydowanie projektant, który przypadnie do gustu osobom ceniącym klasykę, niewymuszony styl oraz tradycję. Wszystkie te cechy można odnaleźć w jego akcesoriach, do których zaliczane są zegarki wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.